חלוקת רדיאטורים ושמיכות לקשישים מעוטי יכולת

ניצול השואה התרגש: "חיממתם את ליבי ואת ביתי"

את הדברים אמר הקשיש במסגרת חלוקת מאות רדיאטורים ושמיכות חורף למשפחות וקשישים מעוטי יכולת * החלוקה נערכה בריכוזים חרדיים בשיתוף פעולה עם ראשי הערים ומחלקות הרווחה.

מאות ערכות חורף הכוללות רדיאטורים ושמיכות חורף איכותית, חולקו למשפחות וקשישים מעוטי יכולת בריכוזים החרדיים בירושלים, כחלק מיוזמת קרן צדקה וחסד "מאירים" הפועל למען משפחות מעוטות יכולת.

שיתוף הפעולה יוצא הדופן בין "מאירים למחזיק תיק הרווחה הרב יעקב הלפרין וראש לשכת הרווחה בשכונת הבוכרים בעיר – הגברת רות שפירא, הביא לחלוקת מאות ערכות חורף למשפחות חרדיות. בפגישה שנערכה השבוע בלשכת ראש העיר ניר ברקת, סיפרה מנהלת אגף הרווחה כי המשפחות והקשישים קיבלו את הערכות בצורה מכובדת עד לביתם על-ידי נערים תושבי השכונה המטופלים במחלקת הרווחה.

 

סיפור אחד מיני רבים שתפס את המתנדבים היה של קשיש ניצול שואה שסיפר בדמעות על החלום והתקווה שהתגשמו יחד. "החלום שלי היה להתחמם על-ידי רדיאטור ולא תנור שמהווה סכנה, ואתם הגשמתם לי אותו עם קבלת הרדיאטור". אחד המתנדבים אמר כי "את ההתרגשות היה ניתן לראות על פניהם של הקשישים".

מנכ"ל הקרן הודה לראשי הרווחה ולנערים שעזרו בחלוקת הערכות. "אתם שותפים מלאים לעשייה המבורכת למען התושבים". כמו כן סיכם מר נבון את מבצע חורף שכלל חלוקת מעילי ושמיכות חורף ורדיאטורים 'רילקס' תוצרת חברת 'אלקטרה' בעל 9 צלעות בהספק 2000W שעובד בטכנולוגיה חדישה לחימום מהיר ויעיל של החדר, לכ-400 משפחות וקשישים. לדבריו, התרומות ריגשו מאות משפחות שלראשונה יתאפשר להן לעבור את עונת החורף בשלום, זאת בעזרת מוצרי חשמל שיחממו להן את הבית.

ראש עיריית ירושלים מר ניר ברקת הודה לראשי קרן "מאירים" על פעילותם למען המשפחות ואמר "כשאני רואה אנשים טובים באמצע הדרך שרגישים לאנשים שקשה לכם ומצליחים להגיע אליהם באמצעות שיתוף פעולה עם המערכת העירונית, זה פשוט ראוי להערכה ולתודה בשם התושבים ומהערכת העירונית".

ראש העיר הוסיף "אני חושב כשמטפלים באוכלוסייה חלשה זה מקרין על כולנו. אנחנו מאוד רגישים לנושא רווחה זה מרגש אותנו ותודה לכם".

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הרווחה הרב יעקב הלפרין אמר כי "חלוקת ערכות החורף סייע רבות למשפחות וקשישים תושבי ירושלים. אנו במחלקת הרווחה עושים כל שביכולתנו למען תושבי העיר, והעזרה של קרן מאירים הוא תחילת השיתוף פעולה בנינו".

יו"ר קרן "מאירים" מר יזהר נבון סיכם את המבצע ואמר "חשבנו שזו תופעה לא נפוצה שאין מוצרי חורף למשפחות מעוטות יכולת וקשישים אך ככל שהתקדמנו עם החלוקה בערים שונות נדהמנו לגלות כי ישנן מאות משפחות שהעבירו את החורף עד עתה ללא רדיאטור שיחמם להן את הבית וימנע את אשפוזן בבתי החולים. לאור זאת אנו ניערך לכך בהתאם בשנים הבאות".